Sekcja Szermiercza
Międzyszkolnego Klubu Sportowego
Pałac Młodzieży Tarnów

Daria Marcinkiewicz finalistką Ogólnopolskiego Turnieju „Muszkieter Trophy”

27. 02. 2021r. w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy „Muszkieter Trophy”. Turniej zgromadził kilkuset zawodników z całej Polski i z Ukrainy. Ze względu na trwającą pandemię odbywał się w ścisłym reżimie sanitarno-epidemiologicznym. Pałac Młodzieży reprezentowało 6. zawodniczek i 2. zawodników w 2. kategoriach wiekowych.
Bardzo dobrze powalczyła Daria Marcinkiewicz zajmując finałową 7 lokatę w kategorii dzieci, w której startowało 68 zawodniczek. Daria świetnie zaczęła wygrywając wszystkie walki w grupie. Zapewniło jej to awans do 32. Następnie pokonała zawodniczkę z Siemianowic Śląskich wynikiem 7 : 5. O wejście do finałowej 8 wygrała z zawodniczką z Rybnika wynikiem 10:2. Niestety w walce o strefę medalową przegrała z zawodniczką z Torunia wynikiem 8:10, ostatecznie zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Również bardzo dobrze zaprezentował się Michał Basierak startujący w kategorii młodzik. W tej grupie wiekowej wystartowało 78 zawodników z Polski i z Ukrainy. O awans do 32 Michał pokonał zawodnika z Krakowa 12:6. Następnie stoczył piękną walkę z dużo wyżej rozstawionym zawodnikiem z Wrocławia. Pokonując go 12:9 awansował do 16. Niestety o wejście do finałowej 8-ki przegrał z zawodnikiem z Ukrainy wynikiem 8:12. Ostatecznie Michał zajął 13 miejsce.

Wyniki pozostałych zawodników i zawodniczek.