Sekcja Szermiercza
Międzyszkolnego Klubu Sportowego
Pałac Młodzieży Tarnów

Julka Wojtanowska finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego

20.11.2016 r. w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy „Gwiazdka ze szpadą” wkategorii dzieci, młodzik i junior młodszy.
Startująca w najstarszej kategorii wiekowej zawodniczka klubu MKS Pałac Młodzieży Tarnów Julia Wojtanowska wywalczyła ósmą lokatę. Po walkach eliminacyjnych Julka rozstawiła się na 31 pozycji. W pierwszej walce pucharowej pokonała koleżankę klubową wynikiem 15 : 14, następnie w walce o awans do finałowej ósemki pokonała  zawodniczkę KSz Warszawianka wynikiem 15 : 14. Niestety o awans do strefy medalowej pokonała Julkę utytułowana i starsza od Julki zawodniczka z Warszawy Sulej Zuzanna wynikiem15 : 8.