Sekcja Szermiercza
Międzyszkolnego Klubu Sportowego
Pałac Młodzieży Tarnów

Michał Basierak finalistą Ogólnopolskiego Turnieju Rybnik Cup

20.12.2020r. w Rybniku odbył się Ogólnopolski Turniej Rybnik Cup. W zawodach bardzo dobrze powalczył Michał Basierak w kategorii młodzik. Michał w eliminacjach grupowych wygrał wszystkie walki dzięki czemu bardzo wysoko się rozstawił i od razu awansował do 32. W walce pucharowej o wejście do 16 pokonał zawodnika z Rybnika wynikiem 12:8, a następnie o awans do finałowej 8 wygrał z zawodnikiem z Gliwic wynikiem 12:9. W walce o strefę medalową po wyrównanej walce przegrał z zawodnikiem z Kalwarii Zebrzydowskiej i ostatecznie zajął 6 miejsce.

Dobrze zaprezentowała się te Daria Marcinkiewicz walcząca w kategorii dzieci. Daria w eliminacjach grupowych wygrała 3 walki dzięki czemu od razu awansowała do 32. W walce pucharowej o awans do 16 pokonała zawodniczkę z Krzeszowic wynikiem 10:2. Niestety w walce o finałową 8 przegrała z zawodniczką z Lublina 10:8 i ostatecznie zajęła 13 miejsce.

W turnieju wzięła udział również Ronja Szych-Karwat, która w kategorii młodzik zajęła 40 miejsce.