Menu

Sekcja Szermiercza
Międzyszkolnego Klubu Sportowego
Pałac Młodzieży Tarnów

Nasza szpadzistka Zosia Wałęga finalistką Międzynarodowego Turnieju Szermierczego we Wrocławiu

0d 21.03 do 25.03 we Wrocławiu odbył się największy na świecie Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislavia dla zawodników w kategoriach młodzik i młodsi, we wszystkich broniach. Jest to jego 46 edycja.

Zosia Wałęga reprezentowała nas w najmłodszej kategorii wiekowej 2013 i młodsi. W tej kategorii startowało 95 zawodniczek. Zosia pięknie rozpoczęła eliminacje, w których wygrała 4 walki pokonując zawodniczki z Bułgarii, Czech i 2 zawodniczki z Polski. Następnie wygrała 3 walki pucharowe: o awans do 32 z Czeszką wynikiem 10:8, o awans do 16 pokonała również Czeszkę wynikiem 10:3, a w walce o awans do finałowej ósemki wygrała z Polką wynikiem 10:9. Walkę o strefę medalową przegrała z zawodniczką z Polski z klubu Trójka Radlin.