Sekcja Szermiercza
Międzyszkolnego Klubu Sportowego
Pałac Młodzieży Tarnów

Udany start w Skawinie najmłodszych zawodniczek.

W sobotę 10 zawodników Pałacu Młodzieży walczyło na planszach międzynarodowego turnieju w Skawinie, rozgrywanego w ramach cyklu "PUCHAR ŻUBRÓW".

Daria Marcinkiewicz po raz kolejny potwierdziła, że jest w 10 najlepszych zawodniczek w Polsce w tej kategorii wiekowej. Tym razem nie udało się Darii wejść do finałowej 8, ale zajęła bardzo dobre 9 miejsce.

Bardzo ładnie powalczył Michał Basierak, który dwoma trafieniami przegrał z zawodnikiem z Ukrainy o awans do 8. Michał ostatecznie zajął 12 miejsce w kategorii młodzik. Tym wynikiem potwierdził swoją dobrą formę.

Niespodziankę sprawiły nam najmłodsze zawodniczki - Kornelia Padło i Hania Kupiec, które w kategorii „zuchy” wywalczyły miejsca w finałowej ósemce. Kornelka zajęła miejsce 6-te, a Hania 7-me.